Na co myslet při elektroinstalaci?

 
 
 

Na co myslet při elektroinstalaci ?

Společnost ELPRAMO s.r.o. dlouhodobě a úspěšně působí v oblasti inteligentních elektroinstalací a technického zařízení budov (TZB). Během řady projektů v České republice, Německu, Francii a dalších zemích jsme získali mnoho zkušeností, a proto víme, na co je třeba myslet při realizaci elektroinstalace.

Pokud plánujete výstavbu nového domu, nebo rekonstrukci bydlení, je přínosné se komplexně zamyslet nad potřebami vaší rodiny a navrhnout elektroinstalaci, která může spojovat a řídit všechny technologie Vašeho domu (např.: topení, klimatizaci, zabezpečení, prvky jako je bazén nebo brána, atd.).

Většina investorů vybírá dodavatele pro jednotlivé technologie. Tito dodavatelé jsou odborníci ve svém oboru, ale mohou opomenout možnosti a výhody vzájemné návaznosti technologií. Jednoduchým příkladem je pomocný kontakt na jističi, ten může zaznamenat výpadek technologie, například chladničky, a pošle vám sms, nebo e-mail.

Jednoduché prvky chytrého domu mohou být postaveny i na klasickém alarmu. Pomocí sms, či aplikace můžete vypnout anténu wifi, abyste snížili elektromagnetický smog, který zatěžuje organismus.

Propojení systémů přináší jednodušší ovládání, ale i další pozitivní efekty jako je třeba úspora energií. „Běžný dodavatel technologie topení/chlazení si nemusí uvědomit výhody propojení žaluzií s klimatizací. Jejich součinnost v praxi přináší včasné zastínění oken a úsporu provozních nákladů na aktivní chlazení.“ říká Ing. Petr Pokora ze společnosti ELPRAMO s.r.o. Více o možnostech komunikace technologií se dozvíte zde:

 

Dobře zpracovaný projekt od společnosti, která má zkušenosti z oboru TZB je základem úspěchu efektivní součinnosti domu. Jednotlivé realizace mohou provést různí dodavatelé technologií. Jejich vzájemnou koordinaci však musí investor zajistit a to buď svépomocí, nebo zcela dodavatelsky. Případné konzultace zajišťujeme nad projekty ve všech fázích.

Společnost ELPRAMO s.r.o. nabízí konzultace, projekční činnost, technické dozory a samozřejmě samotnou realizaci v oblasti elektroinstalací a automatizace.