Žaluzie na ovládání - nejen ke stínění

 
 

 

 

Lamely žaluzií dokážou odstínit teplo a zároveň nechají do interiéru pronikat světlo, tím nám zajistí příjemné tlumené světlo a soukromí. Můžeme je ovládat ručně, nebo elektronicky. Mají žaluzie i jiné využití než jen regulaci světla a tmy?

Žaluzie jako izolant i zdroj tepelné energie.

žaluzieAutomaticky řízené žaluzie se starají sami o to, aby neunikalo zbytečně teplo. Při překročení určitého teplotního limitu například -2°C, žaluzie sjedou a zabraňují zbytečnému úniku tepla.

Inteligentní žaluzie mohou sloužit i jako zdroj energie pokud slunce svítí, žaluzie se natočí tak, aby bylo využito co nejvíce slunečního záření.  Naopak v horkých letních měsících, pokud dojde k překročení teplotního limitu (např. 25°C), se lamely žaluzií nakloní tak, aby světlo pronikalo do interiéru, ale zbytečně nepronikaly tepelné paprsky a dům se zbytečně neohříval.  

Inteligentní elektroinstalace tím šetří náklady na chlazení, stará se o každou místnost zvlášť, protože okna v místnostech jsou různě orientovaná.

 

žaluzie simulují pobyt během vaší dovolenéSimulace pobytu

Inteligentní žaluzie přispívají i bezpečnosti. Odjedete na dovolenou a váš dům zůstane prázdný. Opuštěný dům může přilákat zloděje. V případě žaluzií řízených chytrou elektroinstalací se váš dům nemusí zdát opuštěný právě díky simulaci pobytu. Žaluzie umí napodobit váš běžný denní režim a chovají se tak i v době vaší nepřítomnosti.

 

 

žaluzie se v případě bouřky vytáhnouOchrana proti bouřce a silnému větru

Ráno necháte venkovní žaluzie zatažené, aby dům zůstal příjemně vychlazený i odpoledne. Ale během dne se může zvednout silný vítr, nebo bouřka, která venkovní žaluzie poškodí.  Tomu zabrání senzor větru, který zaručí, že inteligentní elektroinstalace včas žaluzie vytáhne, aby nedošlo k jejich poškození.

 

 

Elektronické ovládání

Ráno se vzbudíte, roztáhnete žaluzie, aby slunce proniklo do vašeho domu.  Pokud jste doma během dne, žaluzie různě vytahujete a zatahujete podle toho, jak vám vyhovuje intenzita světla. Pokud ne, zbývá vám nechat je buď roztažené, nebo zatažené. Večer ale musíte obejít celý dům a všechny žaluzie zatáhnout.

S inteligentním systémem řízení je možné ovládat žaluzie jednoduše po patrech, nebo skupinách z klíčenky, nástěnným vypínačem nebo z vašeho mobilu.