Inteligentní dům trendy 2016

 
 
 

inteligentní dům trendyInteligentní dům

Inteligentní dům přináší celou řadu užitečných funkcí, které zpříjemní váš každodenní život. Na smartphonu si nastavíte teplotu, při odchodu zakódováním inteligentní dům odpojí nepotřebné spotřebiče a zhasne. V koupelně si pustíte relaxační hudbu, zatímco děti si pouštějí v přízemí hudbu na párty. O tom, jaké další funkce poskytuje inteligentní dům, si můžete přečíst zde.

 

více o inteligentním domě

 

V následujícím příspěvku se dočtete o zajímavých trendech pro rok 2016, které váš inteligentní dům učiní ještě zajímavější.

 

Televize, která jako kouzlem zmizí

Inteligentní dům můžete ovládat  prostřednictvím smarthonu, tabletu, ale i televize  Smart TV na příklad od Samsungu. Prostřednictvím televize si nastavíte vše, co potřebujete, aby váš inteligentní dům vykonával  -  vytápěcí režim, světelné scény a další.

kouzelná televize pro iinteligentní důmTento rok jde Samsung ale ještě dál a představuje televize, které inteligentní dům udělají ještě dokonalejší. Pro ty, kteří milují design a obrazovka televize tak nějak kazí design interiéru je tu od Samsungu televize, která vypadá jako zrcadlo, navíc si můžete vybrat z několika stylových rámů. Zrcadlo se jako kouzlem změní v televizní obrazovku. Samozřejmostí je zakomponování  smart TV, tudíž i prostřednictvím této televize můžete jednoduše nastavovat funkce svého inteligentního domu.

Další novinkou také od Samsungu je televize s 170“, která dává multimédiím v inteligentních domech doslova nový rozměr. Tato neuvěřitelně velká televize se skládá z několika panelů, které se prostřednictvím motorů ve zdi umí přeskládat. Pro běžné sledování televize můžete mít klasický rozměr, pokud si však chcete vychutnat zážitek jako v kině, necháte televizi prostě zvětšit. Jedním dotykem se panely rozestoupí a doplní se dalšími prázdnými panely. Lepší představu, jak se z malé televize stane velká, získáte zde.

Inteligentní dům poskytuje skvělý prožitek nejen z filmu, ale i z hudby, kterou si můžete poslechnout kdekoli, u bazénu i v koupelně. Dokonce v každé místnosti můžete poslouchat jinou hudbu.

 

více o multimédiích v inteligentním domě

 

 

Automatický zámek

Máte plné ruce věcí, které vám padají, klíč máte hluboko v kabelce. Hodil by se osobní dveřník nebo dveře, které se sami odemknou. Takové řešení nabízí například August Smart lock nebo Danalock. Pro odemčení dveří nepotřebujete klíče, stačí mít u sebe svůj smartphone. Navíc toto řešení umožní přidělit dočasný přístup, řemeslníkům, sousedce, která hlídá kočku, nebo otevřít dětem na dálku, které si zapomněly klíče. Automatický zámek udělá váš inteligentní dům ještě komfortnější.

Tento zámek zaznamenává příchody a odchody, takže se můžete podívat, kdy vaše děti dorazily domů. Pokud váš inteligentní dům je napojený na kamerový systém, můžete své děti zkontrolovat, zda se místo učení nekoukají na televizi. Nemusíte mít strach, že v případě výpadku elektřiny se nedostanete domů, vždy je zde možnost otevřít si standardním klíčem.

 

hlasové ovládání inteligentního domuBudoucnost inteligentních domů je ovládání hlasem   

Ovládáním hlasem patří k budoucnosti inteligentních technologií. Představte si ten komfort, přijdete domů, řeknete „televize“ a televize se sama zapne. Inteligentní domy zatím běžně neumí ovládat vše hlasem, ale už dnes je dokonce možné některé technologie ovládat hlasem - světlo, nebo hudbu, TV. Takové možnosti v inteligentním domě nabízí třeba Athom Homey. Zatím není bohužel v češtině. Již nyní je jasné, že hlasové ovládání bude patřit k dalšímu rozvojovému trendu na poli inteligentních domů a třeba se již brzy dočkáme možnosti tohoto ovládání i v češtině. Zatím na tomto konceptu pracuje Technická univerzita v Liberci.

 

Sprcha pro modrou planetu

inteligentní sprcha pro chytrý důmZajímavou vychytávkou nejen pro inteligentní domy je, sprcha které dáte zelenou. Hydrao představilo sprchu, která modrou planetu pomáhá udržet modrou  - učí šetřit vodou. Spotřeba vody v domácnosti je obrovská, při běžném sprchování se spotřebuje 30-60l vody, při koupeli až 200l. Sprcha vás prostřednictvím různých barevných LED světel informuje, kolik vody jste spotřebovali.  Zajímavostí je, že k tomu, aby sprcha svítila, nepotřebuje žádné baterie, vyrábí si energii pro svícení z proudu tekoucí vody, což jí dělá opravdu zelenou. Pokud vás neuchvátil ekologický záměr této sprchy, pak vás určitě může nadchnout jako zajímavý designový doplněk pro váš inteligentní dům.

 

 

více o chytré elektroinstalaci