Chytrý dům - osvětlení, které ovládáte snadno

 
 
 

Inteligentní dům umí víc než jen rozsvítit a zhasnoutinteligentní žárovka


Inteligentní dům je inteligentní právě proto, že umí ovládat více systému najednou – centrálně. Inteligentní ovládání osvětlení lze kombinovat s multimédii, bezpečnostním systémem a řízením vytápění a větrání. Od vynálezu žárovky Edisonem jsme ušli velkou cestu a žárovky dnes umí víc než jen svítit. Umí měnit barvy a jsou stmívatelné. To znamená, že světlo může mít různou intenzitu. Další věc, kterou ocení vaše oči je nastavení teploty bílého světla. 


Světelné scény


Pravděpodobně nepoužíváte najednou všechna světla v domě. Jiné kombinace používáte při večeři a jiné při sledování televize. Abyste nemuseli pořád obcházet všechna svítidla, inteligentní dům nabízí  - světelné scény. Inteligentní ovládání světel umožňuje rozsvěcovat a zhasínat více světel najednou. Ovládejte osvětlení svého inteligentního domu a zahrady jedním dotykem.


inteligentní osvětlení světelná scéna večeřeVečeře:  Potřebujete při večeři všechny světla v domě rozsvícená nebo jen v jídelně? Scéna večeře může rozsvítit světla v jídelně a zhasne světla v obýváku jako signál dětem, které se dívají na TV, aby přišly na večeři. Stejně tak můžete využít scénu večeři jako signál pro ostatní členy domácnosti, že večeře je hotová - rychlým zablikáním světel. 


Párty: Tato scéna může ztlumit světla v obývacím pokoji, aby dokreslila atmosféru dobré konverzace nebo tance. Může rozsvítit světlo, kde je jídlo nebo bar.


Noční scéna: inteligentní dům vypne všechna světla, když jdete spát. Sami si jednoduše zvolíte, která světla se úplně vypnou, která zůstanou zapnutá a která se pouze ztlumí. Na schodišti nebo v hale můžete nechat osvětlení polorozsvícené, abyste v noci viděli cestu na toaletu a do koupelny. V rámci inteligentního domu lze zkombinovat noční scénu s termostatem, který sníží teplotu na spaní.
 


Vstávání: Když vstáváte, chcete, aby se rozsvítila světla na plno, nebo postupně, abyste v klidu vpluli do nového dne? Tato scéna může také rozsvítit kuchyňské světlo a zhasnout venkovní. Inteligentní dům může také zapnout TV s vaším oblíbeným pořadem, nebo rádio. 

inteligentní osvětlení a multimédiaČas na film: Koukáte se rádi na filmy a nechce se vám už vstávat z pohovky? Aktivujte scénu sledování TV a inteligentní dům vypne všechna rušící světla kolem televize. 


Čas na čtení
Skončil váš film a teď byste si rádi něco přečetli? Stačí jen na smartphonu zvolit scénu pro čtení a váš inteligentní dům zapne světla, která jsou blízko vašeho křesla, kde si rádi čtete, a zhasne všechna ostatní.


Dovolená: Scéna dovolená kopíruje systém rozsvěcování světel, jako když jste doma. Zloději nemají šanci vypozorovat, že nejste doma. V rámci inteligentního domu můžete tuto scénu propojit se systémem řízení vytápění a bezpečnostním systémem. 

více o inteligentním osvětlení

 

 

 

Další místa, kde oceníte inteligentní ovládání světel


inteligentní osvětlení v sauněRelax v sauně
Máte-li ve svém inteligentním domě saunu, jistě oceníte barevné osvícení. LED diody mohou měnit barvy. Je známo, že  barvy ovlivňují vaší náladu, proto si po dni plném stresu v klidu v sauně zarelaxujte a nechte na sebe působit kouzlo barev.


Noční návraty – příjezdové cesta
Inteligentní dům se umí postarat o to, aby se vaše příjezdové cesta zhasla  při východu nebo rozsvítila při západu slunce. Stejně tak můžete ovládat světla u příjezdové cesty nebo cesty k vašemu domu přímo z vašeho auta. Jedním stiskem si rozsvítíte nebo zhasnete. Zpestřete si zimu barevným osvětlením díky LED diodám. Inteligentní dům je také schopen v zimě rozmrazit příjezdovou cestu, takže se nemusíte bát kolizí při výjezdu. 


Kouzlo osvícených květin
Na zahradě využijete osvětlení pro večerní posezení nebo na párty. Osvětlete si bazén, nebo si designově nasviťte terasu, dokreslete romantickou atmosféru vaší zahrady podsvícenými květináči. 

 

více o chytré instalaci