Inteligentní dům - ovládání osvětlení

Jedním stiskem nastavíte ideální osvětlení

Neobcházejte neustále všechny vypínače. Využijete funkci inteligentní elektroinstalace - světelné scény.

osvětelní v chytrém doměSvětelné scény umožňují jedním stiskem ovládat více svítidel, které jsou přednastaveny v určité scéně. Pro navození příjemné atmosféry si přesně navolíte, která světla a s jakou intenzitou budou v rámci dané světelné scény aktivní. Nastavíte si tak světelnou scénu pro každou činnost. Při sledování televize si nastavíte osvětlení tak, abyste nebyli vystavení nepříjemnému protisvětlu. A při večírku můžete zvolit intimnější osvětlení pro navození nálady.  To ocení zejména vaše oči, a následně i peněženka, protože správně nastavené svícení přináší úsporu elektrické energie.

Více o světelných scénách

 

Inteligentní funkce osvětlení

osvětlení ovládané chytrou elektroinstalacíVe vaší chytré domácnosti se systém řízení osvětlení automaticky stará o ideální propojení denního a umělého osvětlení. Dokáže vyhodnotit pokles intenzity venkovního svitu a v závislosti na přítomnosti osob v objektu pak rozsvítit třeba led svítidla na chodbě, nebo zvýšit intenzitu jasu třeba v rozsvícené pracovně. Umí rozeznat venkovní světelné podmínky a přizpůsobit intenzitu, ale je také možné svítidla nastavit pomocí časových spínačů. Inteligentní elektroinstalace pozná přítomnost osob a je možné jednotlivá osvětlení nastavit podle přítomnosti osob.  

 

Centrální funkce inteligentního osvětlení

Nejste si občas jisti, zda-li jste zhasnuli světlo? Inteligentní elektroinstalace má i funkci centrálního zhasnutí všech svítidel v objektu, umožňuje automatické zhasnutí zapomenutého rozsvíceného svítidla například zakódováním objektu na alarmu při odchodu z domu.

 

Inteligentní dům simuluje váš pobyt

Ovládání světel má i svůj bezpečnostní význam pro dům. Běžná funkce inteligentních domácnosti je náhodné automatické spínání světel v době, kdy je objekt bez přítomnosti osob. Váš chytrý dům prostřednictvím této funkce a ve spojení například s venkovními žaluziemi, navodí pocit pro osoby pozorující Vaši nemovitost, že je aktuálně obývaná a tudíž, pro krádež raději zvolí jinou nemovitost.

 

Vyžádejte si osobní prezentaci  funkcí inteligentního domu v našem showroomu.