Jak na energetické úspory

 
 

 

Osvětlení

inteligentní osvětleníNezapomínejte zhasnout. Mnoho lidí nechává často zbytečně rozsvícená světla, nebo je zkrátka zapomíná zhasnout. Pamatujte tedy na zhasínání, nebo vám pomůže inteligentní elektroinstalace.

Čidlo přítomnosti je jednoduchým řešením pro chodby a další prostory, kde nepobýváte tak často. Inteligentní dům vždy rozsvítí a zhasne světlo, když jste přítomni.

Další úspornou variantou jsou Led osvětlení, mají nízkou spotřebu energie, vysokou životnost. Navíc pomocí chytré instalace můžete měnit barvy osvětlení, nebo je stmívat.  Stmívatelné osvětlení má vliv na úsporu energií, ale je i příjemné pro vaše oči.

S pomocí světelných scén můžete vykouzlit jedním stisknutím příjemnou atmosféru pro každou příležitost a zároveň máte jistotu, že nikde nesvítí nic navíc.

Centrální funkce inteligentního domu

U inteligentního domu existuje další výhodná centrální funkce – odchodový scénář -  zakódujete dům, všechny nepotřebné spotřebiče se odpojí

Místo abyste před spaním obcházeli dům, zhasínali světla, kontrolovali, co je zapnuté, zatahovali žaluzie a zapínali alarm, využijte další inteligentní funkce  domu  tzv.  „Spící dům“ nebo „Dobrou noc“, opět jedním stisknutím vypnete všechny nepotřebné zařízení, zhasnou se světla (může zůstat osvětlena např. chodba na toaletu), stáhnou rolety a zapne se alarm.

Vytápění

regulace topení inteligentního domu na dálkuPři vytápění se spotřebuje značné množství energií, netopte zbytečně. Inteligentní dům vám s tím pomůže. Nastavte si pro každou místnost zvlášť komfortní teplotu. Inteligentní dům jí pak udržuje za pomocí čidel. Dokonce pokud se větrá, topení se vypne.

Topte v době vaší přítomnosti. Můžete si nastavit, kdy budete doma a jaká teplota je pro vás příjemná. Inteligentní dům pak sám včas začne topit, aby až vy přijdete domů, bylo dosaženo požadované teploty. Pokud se zdržíte, nebo naopak přijdete neplánovaně dříve, můžete  inteligentnímu domu dát zprávu pomocí mobilu, aby zapnul topení, či oddálil dobu příchodu.

Pokud delší dobu nebudete doma, využijte režimu „Dovolená.“ Inteligentní dům automaticky reguluje teplotu, sníží ji, abyste zbytečně neplýtvali energiemi, ale vrátíte se do příjemně teplého domu.

inteligentní žaluzieStínění – využijte sluneční energie

Inteligentní dům umí využívat sluneční energie tak, abyste neplýtvali za chlazení, nebo za vytápění. Dokáže využívat stínící techniku efektivně tak, že žaluzie natáčí podle polohy slunce a čidel, které informují inteligentní dům o teplotě v místnostech. Pokud v místnosti stoupne teplota, chytrá instalace natočí žaluzie tak, aby zbytečně nepronikaly tepelné paprsky dovnitř a zároveň v domě bylo světlo