Inteligentní dům - Větrání, centrální systémy ventilace

Při špatném větrání nás bolí hlava a hromadí se škodliviny

větrání chytrá instlaace

Dostatečné větrání je pro nás důležité, abychom se cítili dobře, nebolela nás hlava a netvořily se plísně. V místnostech se mohou také koncentrovat škodlivé látky z nábytku a domácího vybavení (radon, formaldehyd, atd.), tento nežádoucí jev váš chytrý dům odstraní větráním v době vaší nepřítomnosti. 

 

 

Přečtěte si více o správném větrání a možnostech zde.

Možnosti větrání, netopte pánu Bohu do oken

ventilace chytrá instalaceVětrat lze  automaticky pomocí motorových pohonů s řízením. Motory lze ovládat, jak měřením hodnoty CO2 v místnosti, tak pomocí jiných čidel nebo jen pomocí časovače aktivního v době přítomnosti osob v objektu. Větrání pouze na základě časovače, není úplně ekonomickým řešením. Laicky řečeno tím topíte „pánu Bohu do oken.“

Velice efektivním a ekonomickým řešením je systém rekuperace.

 

Rekuperace, účinný systém větrání

Rekuperační větrání je z hlediska ekonomičnosti provozu výhodnější, neboť součástí větrací jednotky je takzvaný REKUPERÁTOR, který zajišťuje zpětné získání tepla

Tento způsob nucené ventilace zajišťuje cirkulaci vzduchu v celém objektu, a to jak v době vaší přítomnosti tak i mimo ni. Díky systému nuceného větrání je zajištěn odvod zdravý škodlivých látek z interiérů. V obytných místnostech je monitorován stav oxidu uhličitého, když je jeho hladina zvýšená, zvýší se i výkon větrací jednotky.

Máte v rodině alergika? 

alergenní filtr inteligentní dům

Pokud vás nebo někoho v rodině trápí alergie, víte, jak projevy alergie mohou být nepříjemné.

I s tímto vám systém inteligentního větrání pomůže. Na vstup vzduchotechnického systému jsou instalovány prachové a různé alergenní filtry – přesně podle potřeb vaší rodiny. 
 

 

 

Ovládejte větrání jedním stiskem

Řídicí systém inteligentní elektroinstalace se stará o automatické větrání sám. Vy ho můžete pohodlně ovládat z nástěnného panelu, nebo jednoduše ve vašem mobilu.

 

Při výběru způsobu větrání vám podáme pomocnou rukuporadenství pro chytrou instalaci

Naše společnost se problematikou větrání zabývá již řadu let a dnes jsme považováni za odborníky v tomto oboru. Rádi vám v showroomu inteligentní elektroinstalace v sídle naší společnosti vše předvedeme a pomůžeme  s orientací v problematice větrání.

 

 

Vyžádejte si osobní prezentaci  funkcí inteligentního domu v našem showroomu.